Jaki tunel foliowy wybrać do ogrodu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

 

  1. Tunel foliowy co w nim uprawiać?
  2. Kiedy postawić tunel foliowy?
  3. Gdzie można kupić tunel foliowy?
  4. Jaki tunel foliowy wybrać?
  5. Tunel foliowy biała czy zielona folia?

dollo garden tunel 2x3 ogródtunel foliowy 3x2 ogrodowy

  1. Tunel foliowy co w nim uprawiać?

Zanim zdecydujemy się na uprawę roślin w tunelu foliowym, należy wybrać na swojej działce czy ogródku odpowiednie miejsce do montażu szklarni foliowej. To wyszystko jest zależne od nasłonecznienia. Tunele foliowe powinno stawiać się w taki sposób, aby miały jak najłatwiejszy dostęp do promieni słonecznych. Najbardziej optymalnym kierunkiem będzie ustawienie tunelu foliowego dłużym bokiem wzdłuż linii północ-południe. By nasze rośliny mogły się prawidłowo rozwijać w tunelu, należy zadbać przede wszystkim o grunt pod tunelem. Ziemia musi mieć bardzo dobrą jakość, musi to być oczywiście ziemia uprawna. Jeśli jednak ziemia na naszym ogródku nie sprzyja rozwojowi roślin należy zakupić ziemię ogrodniczą  i na niej sadzić i siać rośliny. Wiadomo, że pogoda w Polsce potrafi zaskoczyć i czasem lato bywa pełne deszczowych dni. Przy bardzo intensywnych opadach deszczu rośliny mogą zacząć gnić, dlatego ważne jest by tunel foliowy zabezpieczyć przed ulewami. Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie naniesienie dużej ilości ziemi i obkopanie tunelu dookoła, tak aby jak najmniejsza ilość wilgoci przedostała się wewnątrz foliowej szklarni.

W tunelu foliowym można sadzić przeróżne warzywa i owoce – to wszystko zależy od preferencji smakowych.

 

Szeroki wybór tuneli foliowych ogrodowych znajdziesz w sklepie dollo:

https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/tunele_foliowe_tunele_ogrodowe.html

 

  1. Kiedy postawić tunel foliowy?

To nie ma znaczenia, najłatwiej złożyć i postawić tunel foliowy w okresie letnim, gdy pogoda jest najbardziej sprzyjająca. W tunelu foliowym można uprawiać rośliny przez okrągły rok! W styczniu należy zasiać już nasiona kapusty białej, w lutym sieje się kalarepę i sałatę wczesną. W marcu należy zasiać szpinak, rzodkiewki, pomidory, ogórki. W sezonie jesienno zimowym należy zasiać koper, marchew i sałatę zimową. W maju gdy rozsadzamy pomidory, po odczekaniu ok 14 dni można zasiać paprykę, melony czy psiankę podłużną – czyli po prostu bakłażan. Wczesną wiosną wysiewa się warzywa, które dobrze znoszą niższe temperatury czyli właśnie rzodkiewki, szpinak, sałaty wczesne – gdy już nadejdzie okres, w którym temperatura znacznie wzrośnie na miejsce tych wymienionych można posadzić warzywa, które kochają ciepło czyli pomidory i ogórki. Między grządkami warto posadzić cebulkę zieloną, która idealnie wypełni wolną przestrzeń. Natomiast jako poplon idealnie sprawdzi się fasolka szparagowa czy szpinak. Mianem poplonu określa się roślinę, która uprawiana jest pomiędzy dwoma głównymi plonami. Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak by namiot foliowy mógł służyć nam dłużej, zaleca się schowanie go przed pierwszymi przymrozkami.

  1. Gdzie można kupić tunel foliowy?

Tunel foliowy jest ogólnodostępnym produktem w sklepach stacjonarnych i internetowych. Jednak najbardziej optymalnym wyborem będzie szklarnia foliowa marki Dollo Garden. Namiot ogrodniczy tej marki jest w przystępnej cenie i jest wykonany z dobrej jakości komponentów.

tunel foliowy dollo garden 2x3dollo garden tunel 2x3 ogród

Tunel foliowy dollo garden 2 x 3 x 2 https://dollo.pl/tunel_foliowy_ogrodowy_na_warzywa_2x3m_szklarnia_dollo_garden.html

tunel foliowy dollo garden 2,5x4 białe tłotunel foliowy dollo garden ogród 2,5x4

Tunel foliowy ogrodowy dollo garden 2,5 x 4 x 2  https://dollo.pl/tunel_foliowy_ogrodowy_na_warzywa_2_5x4m_szklarnia_dollo_garden.html

 

  1. Jaki tunel foliowy kupić?

Przed zakupem tunelu foliowego należy zwrócić uwagę na jakość materiałów, z którego został wykonany namiot foliowy. W ofercie sklepów można znaleźć setki modeli wykonanych z komponentów, które wytrzymają jeden sezon. Wiadomo, że tunel foliowy to spora inwestycja, więc zanim zdecydujemy się zakupić produkt w przypadkowym sklepie internetowym to należy zwrócić uwagę na parę czynników. Rurki powinny mieć średnicę nie mniejszą niż 25 mm i być wykonane z trwałego i giętkiego materiału, który wytrzyma podmuchy wiatru. Materiał, który pokrywa stelaż tunelu foliowego powinien mieć gramaturę 140g/m2 (zalecamy materiał PE). Ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest odporność materiału na promienie słoneczne UV. Okna w tunelach foliowych powinny mieć siateczki, które uniemożliwią owadom i szkodnikom dojścia do roślin. Warto zaopatrzyć się w model namiotu ogrodowego posiadający wejście zamykane szczelnie na zamek ekspresowy. Wszystkie modele marki dollo garden spełniają najwyższe standardy jakości tuneli ogrodowych foliaków.

https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/tunele_foliowe_tunele_ogrodowe.html

dollo garden logoSpecjaliści marki dollo garden dbają aby oferowane produkty były najwyższej jakości.

 

  1. Tunel foliowy biała czy zielona folia?

To nie jest kwestia preferencji. Kolor tunelu może świadczyć o jego wytrzymałości. Tunele foliowe, które zbudowane są z folii w kolorze zielonym są bardzo wytrzymałe. Wytrzymują nawet cztery sezony.

 

Zapisz się do newslettera