Żwirek dla kota, jaki wybrać – silikonowy?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Jaki żwirek dla kota wybrać?

Żwirek silikonowy – jak go używać?

Czy żwirek silikonowy można bez obaw wyrzucać do toalety?

Jak często wymieniać żwirek silikonowy?

 

  1. Jaki żwirek dla kota wybrać?

Na rynku dostępne są przeróżne rodzaje żwirków dla kota. Żwirki dla kota różnią się ceną, jakością jak i głównym surowcem. Obecnie najpopularniejsze rodzaje żwirków to żwirek drewniany, żwirek bentonitowy, żwirek sepiolitowy i żwirek silikonowy. Najbardziej optymalnym i uniwersalnym rodzajem jest żwirek silikonowy. Żwirek silikonowy produkowany jest z krzemionki. Krzemionka inaczej nazywana „silką” to po prostu dwutlenek krzemu czyli minerał, którego można spotkać w naturze. W naturze krzemionka występuje jako kwarc. Krzemionka ma niedocenione właściwości pochłaniające wilgoć i antyalergiczne. Żwirek silikonowy składa się z drobnych, dość twardych malutkich, transparentnych kryształków i kuleczek. Dzięki właściwością krzemionki w kontakcie z moczem kota, kuleczki nie zbrylają się i nie rozpadają się, po prostu wchłaniają mocz do wewnątrz, nie tracąc przy tym specyficznej dla żwirka silikonowego tekstury. Mocz wchłonięty przez żwirek silikonowy staje się praktycznie bezwonny. Jeżeli kał kota jest wyrzucany na bieżąco, żwirek silikonowy posłuży zwierzakowi nawet przez miesiąc! Niewątpliwą zaletą żwirku silikonowego jest jego waga. Żwirek silikonowy jest bardzo lekkim materiałem co usprawnia transport do domu i codzienne użytkowanie. Należy pamiętać, że jeżeli pupil jest alergikiem to jedynym słusznym wyborem będzie żwirek silikonowy. Krzemionka, z której wykonany jest żwirek silikonowy ma działanie antybakteryjne, dzięki temu żwirek jest w 100% bezpieczny dla kotów alergików. Dodatkowo żwirek silikonowy nie pyli się, dlatego nie stanowi zagrożenia dla układu oddechowego kotka i czystości w łazience!

 

Kup teraz żwirek silikonowy Filemon z kartonowym domkiem dla kota gratis !

  1. Żwirek silikonowy – jak go używać?

Po wyrzuceniu starego żwirku silikonowego, należy wyczyścić kuwetę, najlepiej środkami czyszczącymi pozbawionymi chemii – w trosce o naszego pupila. Do czyszczenia kuwety idealnie sprawdzi się domowa mieszanka wody z octem spirytusowym i sodą oczyszczoną. Taka mieszanka usunie nieprzyjemne zapachy, zdezynfekuje powierzchnię i przygotuje kuwetę na następne wypełnienie żwirkiem silikonowym. Po wyschnięciu czystej kuwety, należy napełnić ją świeżym żwirkiem dla kota i umiejscowić w ulubionym miejscu kotka. Jeśli żwirek silikonowy zmieni kolor lekko żółty – po wielokrotnym oddaniu moczu przez kota, to należy go wymienić. Zaleca się również regularne opróżnianie kuwety z kału kota.

 

  1. Czy żwirek silikonowy można bez obaw wyrzucać do toalety?

Obecnie coraz to więcej posiadaczy kotów jest zwolennikami żwirku silikonowego. To dlatego, że żwirek silikonowy to wyjątkowo łatwy i wygodny w użytkowaniu produkt. Kuwety zaopatrzone w żwirek silikonowy są praktycznie bezobsługowe – jednak nie zaleca się wyrzucania żwirku silikonowego do toalety.

 

 

  1. Jak często wymieniać żwirek silikonowy?

Przy jednym kocie, zaleca się opróżnianie kuwety po ok 3-4 tygodniach. Należy regularnie wyrzucać grubsze nieczystości i kał, by żwirek silikonowy w kuwecie służył zwierzakowi jak najdłużej. Należy podkreślić, że żwirek silikonowy to idealny żwirek dla kotów posiadających skłonności do alergii. Krzemionka, z której wykonany jest żwirek silikonowy ma właściwości antybakteryjne. Dodatkowo żwirek silikonowy w przeciwieństwie do innych rodzajów żwirku np. drewnianego – nie pyli się. Jeśli posiadasz w domu kota, który jest alergikiem to dla jego bezpieczeństwa i zdrowia zaleca się wymianę żwirku silikonowego co ok 2 tygodnie.

 

Zamów online a dostarczymy twój żwirek w 24 godzimy!

Kup teraz

 

Zapisz się do newslettera